Parafínové zábaly a jejich význam

Co je to parafín?
Parafín je speciální vosk obohacený vitamínem E, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům a vyniká svou schopností zadržovat teplo a tuhne při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje tkáně, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry.
Využití parafínu: účinky parafínu jsou léčebné i estetické.
Parafínový zábal: prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, změkčuje také ztvrdlou kůži , pomáhá při odstraňování celulitidy
Je vhodný na zábaly na: artritidu, revmatismus, bolesti rukou, choroby pohybového aparátu, chronickou revmatoidní artritidu, choroby drobných kloubů končetin, zhrublou, mozolovitou, suchou nebo popraskanou pokožku rukou či nohou.
Parafínový zábal jako kosmetická kúra
Parafínové zábaly se využívají též v kosmetické péči pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější aplikace parafínu patří zábaly rukou: na péči o ruce se často zapomíná a přitom stáří ženy se vždy dobře pozná právě podle rukou... Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, hebké a sametové. Při aplikaci se využívá pomalého předávání tepla a účinných minerálů do těchto oblastí. Svou neprodyšností a teplotou zábal zvyšuje prokrvení pokožky, nahrazuje obklady, změkčuje kůži, má blahodárný vliv na klouby. Nanáší se pomocí parafínové lázněPo parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže.