Co dokáže CHYTRÁ HOUBA ?

Zápach a pocení nohou

Pocení nohou je nejen nepříjemné, ale může způsobit i zdravotní problémy. Zrohovatělá vrstva kůže je totiž neustále zvlhčována a tím se vytváří ideální prostředí pro vývoj bakterií a plísní nohou i nehtů.

Ekrinní, čili pravé potní žlázy jsou rozmístěny po celém těle, včetně chodidel. Je jich něco mezi 2 - 3 miliony a vylučují větší množství potu než žlázy apokrinní. Systém těchto potních žláz funguje termoregulačně, když na základě podnětů z hypothalamu zvlhčuje podle potřeby pokožku. V horkém počasí může jejich výkon přesáhnout až 11 litrů denně. Některé ekrinní žlázy reagují také na další podněty, např. ty umístěné na čele, v podpaží a na dlaních a chodidlech se bez jakékoli závislosti na okolní teplotě nebo svalové zátěži aktivují v době psychického stresu. Na nohy, ponožky a do bot doporučujeme používat protiplísňový zásyp Chytrá houba Pythie Biodeur Prevent Foot Powder.

Plísně mohou žít v botách, ponožkách, pokud nejsou dostatečně často střídány. Je vhodné nosit kvalitní bavlněné ponožky, které umožňují nohám dýchat, a ujistit se, že jsou prány při 40 °C, aby se zlikvidovaly plísňové spóry. Jako prevenci před opětovným infikováním plísněmi je určený přípravek Chytrá houba Pythie Biodeur Prevent

Mykózy

Společným jmenovatelem pro nastartování vlastního mykotického onemocnění je zapaření, macerace kůže a mechanická mikrotraumatizace, společně s pomnožením fekální mikrobiální flóry, pak vedle nepříjemných pachových vjemů připravuje též vhodné prostředí pro uplatnění mikroskopických hub. Pokud se tomuto stavu nevěnuje patřičná pozornost, může v dalším období dojít i k postižení nehtových plotének. Osoby postižené dermatomykózami nohou se najdou v dost velkých počtech. Podle rozsáhlé studie z posledních let se zjistilo, že jen v ČR trpí mykotickým postižením nohou více než 60 % dospělé populace s meziročním nárůstem 2,5 - 8 %. Nejčastější výskyt je v meziprstních prostorách, pak na patách a ploskách.

Při náchylnostech k plísním u plosek nohou, pat či meziprstí je vhodným přípravkem Biodeur 3x 1g aplikovaný ve formě koupelí nohou.

Pro prevenci návratu mykózy doporučujeme přípravek Chytrá houba Pythie Biodeur Prevent.

Onychomykózy

Onychomykózy jsou jedním z nejběžnějších dermatologických onemocnění, jejichž incidence vytrvale narůstá. V České Republice je zasaženo 2 - 8 % populace, podle rozsáhlých studií až 26,9 %. Zvyšující se informovanost veřejnosti a uvádění nových efektivních léků vedlo k velkému nadšení mezi postiženými, podpořené snahou praktikujících lékařů najít vhodnou léčbu, respektive určit správnou terapii. Ovšem léčba je často předepisována bez znalostí původce mykotické infekce. Nejčastějšími původci jsou dermatofyty (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes), kvasinky (Candida albicans či Candida parapsilosis) oportunní mikromycety. Relativní účinnost antimykotických přípravků vůči škále patogenů, není zcela zřejmá a léky jsou často předepisovány na nevhodnou dobu medikace. Systémová léčiva mají nejvyšší účinek, ten ovšem pozitivně koreluje s jejich vedlejšími účinky.

Naším nejuniverzálnějším přípravkem pro nehty náchylné k plísním nehtů nohou je Biodeur 3x 1g aplikovaný ve formě zábalů nehtů, v případě nutnosti opakování aplikace lze zakoupit i Biodeur 1x 1g. Alternativou je bio přípravek Chytrá houba Pythie BIO Biodeur.

Specialista na nehty Chytrá houba Pythie Biodeur Nail je vhodný zejména pro nehty náchylné k plísním, kde byl kultivací stěru dříve potvrzen původce Trichophyton rubrum.

Cílem kúry našimi přípravky je od lůžka odrůstající zdravý nehet, pokud se odrůstání nehtu zastaví, je potřeba zopakovat dvoudenní aplikaci.

Zdroj: profipedikura.cz